BTD TEKSTİL Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Dil :

  • Türkçe
  • İngilizce

Üretim > İplik Büküm & Punta

İplik Büküm & Punta

Büküm

Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde 1998 yılında kurulan iplik, büküm ve air cover (puntalama) fabrikasında yüksek kalite standartlarında üretim yapılmaktadır. Her yıl gelişen tekstil teknolojisine ayak uydurmak amacıyla işletmenin makine parkı yenilenmiş ve kapasitesi devamlı olarak artırılmıştır. İşletme, bugün itibarı ile günlük 25.000 kg olmak üzere aylık 750.000 kg üretim hacmine ulaşmış ve bu kapasiteyle Türkiye'nin en büyük iplik büküm işletmesi konumuna gelmiştir.


BTD iplik büküm tesislerinde lycralı, elastanlı çift kaplama, tek kaplama ile 8 Ne - 100 Ne arası kısa ve uzun elyaf çalışılabilmekte; pamuk, polyester, viskon, polviskon, yün, akrilik ve bunların karışımları ipliklere dokuma, örme, triko çorap ve ev tekstilleri sektörüne uygun büküm ve fikse işlemleri yapılmaktadır.


Ayrıca, günlük 4.000 kg ve aylık 120.000 kg üretim kapasiteli tesiste, tekstil sektörüne yönelik her türlü sentetik iplik, elastan ve lycra ile puntalanmaktadır.


Kaliteye büyük önem veren bir anlayış ve disiplin içerisinde faaliyetini sürdüren tesislerde üretilen iplik çeşitlerinin büyük bölümü ihracata yönelik olmakla birlikte iç piyasadan gelen taleplere de işletme en hızlı şekilde ve titizlikle cevap verebilmektedir.